National DK1 - Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Anna Brundin & Delia Mikkelsen Greve Gymnastik og Trampolin 25.80 25.80
Sværhed: 3.70
Æstetisk: 6.70
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.00
2. Signe Dahl-Nielsen & Anne Paszkiewicz Rasmussen Toreby Sundby Gymnastikforening 24.45 24.45
Sværhed: 5.00
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 13.80
Overdommer: 1.20
3. Fie Bodekær Olsson & Amanda Mørck Roskilde Gymnastikforening 23.55 23.55
Sværhed: 3.00
Æstetisk: 6.55
Udførelse: 15.40
Overdommer: 1.40
4. Ea Rasmussen & Mira Jensen Toreby Sundby Gymnastikforening 18.60 18.60
Sværhed: 1.00
Æstetisk: 5.70
Udførelse: 12.80
Overdommer: 0.90
5. Andrea Sofie Espensen & Melina Jensen Toreby Sundby Gymnastikforening 17.95 17.95
Sværhed: 1.30
Æstetisk: 5.75
Udførelse: 13.30
Overdommer: 2.40

 

National DK1 - Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Lærke Ambus Larsen & Daniel de Andrade Gondar Toreby Sundby Gymnastikforening 25.40 25.40
Sværhed: 3.10
Æstetisk: 6.10
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.00
2. Emmelie Ditte Redlich & Omar Mdaghmash Toreby Sundby Gymnastikforening 23.20 23.20
Sværhed: 2.10
Æstetisk: 6.00
Udførelse: 16.10
Overdommer: 1.00

 

National DK1 - Drenge Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Marius Andreasen & Magnus Bathum Fuglebjerg IF 22.40 22.40
Sværhed: 1.40
Æstetisk: 6.70
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.00

 

National DK1 - Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Maria de Andrade Gondar & Oline Tambour & Sille Ellekjær Toreby Sundby Gymnastikforening 26.45 26.45
Sværhed: 5.30
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 13.70
Overdommer: 0.00
2. Claire Broadbent Dybro & Ella Drenov & Nanna Søeborg Gymnastikforeningen ODK Nord 24.90 24.90
Sværhed: 4.10
Æstetisk: 7.20
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.00
3. Sofia Busch Andersen & Mathilde Fortner & Sofie Marie Henneberg Nielsen Slagelse GF 24.30 24.30
Sværhed: 3.70
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.40
4. Rebecca Creutz Fingerhut & Marta Ellebæk Brink & Freja Elsgaard Pedersen Fuglebjerg IF 23.90 23.90
Sværhed: 2.80
Æstetisk: 7.30
Udførelse: 13.80
Overdommer: 0.00
5. Selma Prasad Skovmøller & Sille Kristiansen & Anna Rose Bjørnø Mogensen Roskilde Gymnastikforening 23.05 23.05
Sværhed: 3.20
Æstetisk: 7.35
Udførelse: 12.90
Overdommer: 0.40
6. Frida Sofie Stentebjerg-Milandt & Louise Jensen & Simone Dam Jacobsen Toreby Sundby Gymnastikforening 22.25 22.25
Sværhed: 2.90
Æstetisk: 7.15
Udførelse: 13.20
Overdommer: 1.00
7. Amalie Sølvhøi & Ida Fabricius Nielsen & Louiza Romanski Toreby Sundby Gymnastikforening 21.60 21.60
Sværhed: 1.70
Æstetisk: 6.80
Udførelse: 13.10
Overdommer: 0.00
8. Isabella Stryhn & Malouca Kaare & Claramilla Kate Møller Søndergaard Toreby Sundby Gymnastikforening 21.15 21.15
Sværhed: 2.70
Æstetisk: 6.65
Udførelse: 11.80
Overdommer: 0.00
9. Filippa Vrgoc Nielsen & Ingeborg Hansen & Malika Marie Busch Andersen Slagelse GF 21.10 21.10
Sværhed: 1.80
Æstetisk: 6.80
Udførelse: 13.90
Overdommer: 1.40
10. Sofie von der Lieth Hyldgaard & Filipa Huge Larsen & Lulu Fabricius Nielsen Toreby Sundby Gymnastikforening 20.50 20.50
Sværhed: 1.60
Æstetisk: 6.70
Udførelse: 12.30
Overdommer: 0.10
11. Nellie Kaare & Rosa Møller Søndergaard & Freja Elmo Frost Toreby Sundby Gymnastikforening 19.20 19.20
Sværhed: 1.50
Æstetisk: 6.50
Udførelse: 11.50
Overdommer: 0.30

 

National DK3 - Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Anna Knage Klinge & Luna Kjær Fuglebjerg IF 24.70 24.70
Sværhed: 1.40
Æstetisk: 8.00
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.00
2. Sarah Olesen & Emma Nielsen Slagelse GF 23.30 23.30
Sværhed: 1.40
Æstetisk: 7.50
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.50
3. Lærke Bathum & Ida Cecilie Larsen Fuglebjerg IF 22.95 22.95
Sværhed: 1.00
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.60
4. Karoline Helwigh Kamper & Fie Seibæk Gymnastikforeningen ODK Nord 20.55 20.55
Sværhed: 2.20
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 12.00
Overdommer: 0.90
5. Kaisa Marie Stokkedal & Louise Allermann Stuhr Gymnastikforeningen ODK Nord 19.60 19.60
Sværhed: 1.30
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 11.90
Overdommer: 0.50
6. Maja Skriver Juhl & Sofie Christine Munch Greve Gymnastik og Trampolin 19.50 19.50
Sværhed: 1.60
Æstetisk: 7.20
Udførelse: 12.00
Overdommer: 1.30
7. Malina Pilegaard & Alberte Pedersen Svinninge Gymnastik Forening 18.70 18.70
Sværhed: 1.70
Æstetisk: 7.30
Udførelse: 12.60
Overdommer: 2.90
8. Nicoline Vaisgaard Christensen & Anna Houg Jensen Svinninge Gymnastik Forening 18.25 18.25
Sværhed: 0.70
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 13.20
Overdommer: 2.90
. Ida West Grünewald & Frederikke Hald Madsen Roskilde Gymnastikforening 0.00 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00

 

National DK3 - Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Silke Wieth & Emilie Gyldholm & Luna Lynge Svinninge Gymnastik Forening 27.05 27.05
Sværhed: 2.80
Æstetisk: 8.25
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.00
2. Dicte Sagittarius & Ida Sørensen & Marie Blomsterberg Olsen Slagelse GF 27.05 27.05
Sværhed: 2.70
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.00
3. Monique Henneberg Nielsen & Emilie Ravn Hansen & Caroline Frederiksen Slagelse GF 26.20 26.20
Sværhed: 2.50
Æstetisk: 7.20
Udførelse: 16.60
Overdommer: 0.10
4. Neema Babette Roesen Rasmussen & Sarah Lindegaard Duus Hansen & Nanna Kruse Hansen Toreby Sundby Gymnastikforening 25.95 25.95
Sværhed: 2.60
Æstetisk: 7.35
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.00
5. Sofie Ruvald Bering & Augusta Braga & Sira Johannesen Gymnastikforeningen ODK Nord 25.45 25.45
Sværhed: 3.40
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.30
6. Silje Skødebjerg Vedel & Mathilde Marie Piil & Anouk Mikkelsen Svinninge Gymnastik Forening 25.25 25.25
Sværhed: 1.60
Æstetisk: 7.85
Udførelse: 16.10
Overdommer: 0.30
7. Emily Allen Kristensen & Kristine Kelp Staunstrup & Nanna Terp Høhling Roskilde Gymnastikforening 23.70 23.70
Sværhed: 1.50
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.30
8. Silje Bay Rambøl & Andrea Sigersen & Cecilia Frederiksen Slagelse GF 22.60 22.60
Sværhed: 1.20
Æstetisk: 6.50
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.00

 

International - Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Victoria Cortes & Frederikke Elsgaard Pedersen Fuglebjerg IF 22.70 21.40 44.10
Sværhed: 0.45
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.60
Sværhed: 0.30
Æstetisk: 7.00
Udførelse: 14.40
Overdommer: 0.30
2. Selma Hansen & Freya Hansen Fuglebjerg IF 23.28 20.40 43.68
Sværhed: 0.23
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.15
Æstetisk: 6.95
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.30

 

International - Junior Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Majse Bodil ring Andreasen & Freja Sellebjerg & Siv Kilde Jensen Fuglebjerg IF 26.51 25.66 52.17
Sværhed: 0.41
Æstetisk: 8.80
Udførelse: 17.30
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.36
Æstetisk: 8.80
Udførelse: 16.50
Overdommer: 0.00
2. Andrea Bodekær Olsson & Signe Pørksen & Emilie Müller Roskilde Gymnastikforening 24.51 22.95 47.46
Sværhed: 0.31
Æstetisk: 7.70
Udførelse: 16.50
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.25
Æstetisk: 7.80
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.00
. Frida Østergaard & Asta-Fernanda Hilfling Nielsen & Sarah Theil Petersen Roskilde Gymnastikforening 0.00 0.00 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00

 

International - Senior Dame Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Sisse Kilde Jensen & Else Rytter Fuglebjerg IF 24.75 23.00 47.75
Sværhed: 0.45
Æstetisk: 8.20
Udførelse: 16.10
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.15
Æstetisk: 7.95
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.30
2. Agnes Emmy Aarup-Nielsen & Nanna Nimb Johansen Greve Gymnastik og Trampolin 23.48 23.71 47.19
Sværhed: 0.33
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 16.30
Overdommer: 0.60
Sværhed: 0.26
Æstetisk: 7.75
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.00
3. Marie Harkjær Højmark Nielsen & Mia Louise Gammeltoft Slagelse GF 23.42 22.84 46.26
Sværhed: 0.27
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 15.90
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.19
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00
4. Ellen Marie Alsø & Julie Allermann Stuhr Gymnastikforeningen ODK Nord 21.52 22.91 44.43
Sværhed: 0.27
Æstetisk: 7.35
Udførelse: 15.50
Overdommer: 1.60
Sværhed: 0.11
Æstetisk: 7.70
Udførelse: 16.10
Overdommer: 1.00
5. Frederikke Schultz Kristiansen & Laura Nimb Johansen Greve Gymnastik og Trampolin 20.38 21.71 42.09
Sværhed: 0.43
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 14.60
Overdommer: 2.10
Sværhed: 0.31
Æstetisk: 7.50
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.00
6. Emmelie Naalund & Mathilde Weimar Gade Toreby Sundby Gymnastikforening 20.88 0.00 20.88
Sværhed: 0.23
Æstetisk: 8.05
Udførelse: 14.40
Overdommer: 1.80
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00
. Agnes Ravn-Jakobsen & Kamine Jacobsen Svinninge Gymnastik Forening 0.00 0.00 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00
. Sofie Lindemose & Signe Henningsen Fuglebjerg IF 0.00 0.00 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00

 

International - Senior Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Sarah Marie Bjørnlund Nielsen & Kenni Christensen Toreby Sundby Gymnastikforening 24.92 22.52 47.44
Sværhed: 0.37
Æstetisk: 8.25
Udførelse: 16.30
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.27
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00

 

International - Senior Dame gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Andrea Mikkeline Banke & Mille My Jensen & Katja Frederiksen Toreby Sundby Gymnastikforening 26.31 22.80 49.11
Sværhed: 0.61
Æstetisk: 8.80
Udførelse: 16.90
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.40
Æstetisk: 8.20
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.00
2. Sofie Rasmussen & Emma Hansen & Frederikke Ebbe Toreby Sundby Gymnastikforening 25.35 23.44 48.79
Sværhed: 0.65
Æstetisk: 8.30
Udførelse: 16.40
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.44
Æstetisk: 8.20
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00
3. Lærke Jensen & Mie Falch-rosenberg & Kristina Kristensen Slagelse GF 24.09 22.45 46.54
Sværhed: 0.44
Æstetisk: 8.15
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.10
Sværhed: 0.25
Æstetisk: 7.90
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.00
4. Nanna Frimodt & Louise Jensen & Camilla Jensen Gymnastikforeningen ODK Nord 23.95 20.20 44.15
Sværhed: 0.50
Æstetisk: 8.05
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.10
Sværhed: 0.60
Æstetisk: 8.00
Udførelse: 12.20
Overdommer: 0.60
5. Katrine Aaholm-Hansen & Laura Riis-Andersen & Amalie Dam Jacobsen Toreby Sundby Gymnastikforening 21.53 22.14 43.67
Sværhed: 0.43
Æstetisk: 7.60
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.70
Sværhed: 0.24
Æstetisk: 7.80
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.00
6. Hannah Møller Ruggeri & Johanne Illum Andersen & Alberte Z. Bolwig Roskilde Gymnastikforening 20.95 22.39 43.34
Sværhed: 0.20
Æstetisk: 7.95
Udførelse: 15.70
Overdommer: 2.90
Sværhed: 0.19
Æstetisk: 7.90
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.00