National DK2 - Pige Par

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Anya Avrincenitei & Sara Rasmussen HI-Skanderborg - Gym. afd. 26.70 26.70
Kombineret:
Sværhed: 2.60
Artistisk: 7.40
Udførelse: 16.70
Overdommer: 0.00
2. Rebecca Creutz Fingerhut & Mai Rasmussen Slagelse GF 26.05 26.05
Kombineret:
Sværhed: 2.80
Artistisk: 7.55
Udførelse: 16.10
Overdommer: 0.40
3. Johanne Bang Leth & Sara Stenz HI-Skanderborg - Gym. afd. 25.50 25.50
Kombineret:
Sværhed: 2.40
Artistisk: 7.20
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.30
4. Mille Lykke Larsen & Paula Holmberg Henriksen Slagelse GF 24.40 24.40
Kombineret:
Sværhed: 1.80
Artistisk: 7.50
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.30
5. Laura Sofie Hasselby & Andrea Sigersen Slagelse GF 24.25 24.25
Kombineret:
Sværhed: 2.70
Artistisk: 7.15
Udførelse: 15.40
Overdommer: 1.00
6. Ingrid Boje & Karoline Christensen Hvidovre Gymnastik (HVG37) 24.20 24.20
Kombineret:
Sværhed: 1.60
Artistisk: 7.00
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.00
7. Barbara Brik Larsen & Anna Liv Ovesen Ploug HI-Skanderborg - Gym. afd. 23.70 23.70
Kombineret:
Sværhed: 1.20
Artistisk: 6.60
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.30
8. Olivia Tokkesdal Tøt & Karla Hedegaard Nielsen Vestjysk GF (VGF89) 21.95 21.95
Kombineret:
Sværhed: 1.50
Artistisk: 6.95
Udførelse: 14.50
Overdommer: 1.00

 

National DK3 - Pige Par

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Astrid Hausgaard Lyngs & Sofie Pedersen Vejlby IK (VIK) 26.50 26.50
Kombineret:
Sværhed: 2.10
Artistisk: 7.60
Udførelse: 17.10
Overdommer: 0.30
2. Frida Winther & Camilla Lyø Petersen Hvidovre Gymnastik (HVG37) 25.70 25.70
Kombineret:
Sværhed: 1.40
Artistisk: 8.10
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.60
3. Julie Lykke Holme & Sara Hovgaard Rosenberg Vejlby IK (VIK) 25.55 25.55
Kombineret:
Sværhed: 1.90
Artistisk: 7.15
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.30
4. Bianca Møller & Marie Blomsterberg Olsen Slagelse GF 22.35 22.35
Kombineret:
Sværhed: 1.50
Artistisk: 7.25
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.60
5. Kerawan Harty & Sif Nielsen DHG Gymnastik 22.25 22.25
Kombineret:
Sværhed: 1.10
Artistisk: 7.35
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.30

 

National DK3 - Mix Par

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Emmelie Ditte Redlich & Casper Mikkelsen Toreby Sundby Gymnastikforening 23.00 23.00
Kombineret:
Sværhed: 1.40
Artistisk: 7.10
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.30

 

Age Group - Pige Par

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Klara Haus Petz Adamsen & Klara Maria Jakobsen Roskilde Gymnastikforening 25.40 22.00 47.40
Balance:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 8.30
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.50
Artistisk: 7.80
Udførelse: 14.70
Overdommer: 1.00
2. Selma Prasad Skovmøller & Anna Rose Bjørnø Mogensen Roskilde Gymnastikforening 21.00 23.65 44.65
Balance:
Sværhed: 0.40
Artistisk: 8.00
Udførelse: 15.10
Overdommer: 2.50

Tempo:
Sværhed: 0.40
Artistisk: 8.15
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00

 

Age Group - Mix Par

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Sofie Rasmussen & Omar Mdaghmash Toreby Sundby Gymnastikforening 20.60 25.60 46.20
Balance:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 7.90
Udførelse: 16.10
Overdommer: 3.70

Tempo:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 8.10
Udførelse: 17.50
Overdommer: 0.30

 

International - Senior Dame Par

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Sne Seloy Klok & Mia Louise Gammeltoft Slagelse GF 26.17 24.62 50.79
Balance:
Sværhed: 0.22
Artistisk: 8.15
Udførelse: 17.80
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.12
Artistisk: 7.90
Udførelse: 16.60
Overdommer: 0.00
2. Lily Kristensen & Ida Marie Andersen Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 25.34 24.39 49.73
Balance:
Sværhed: 0.29
Artistisk: 8.25
Udførelse: 17.40
Overdommer: 0.60

Tempo:
Sværhed: 0.19
Artistisk: 8.00
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.00
3. Lærke H Bathum & Sarah Olesen Slagelse GF 26.13 23.12 49.25
Balance:
Sværhed: 0.28
Artistisk: 8.35
Udførelse: 17.50
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.17
Artistisk: 8.15
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.30
4. Isabel Kristensen & Pernille Hald Madsen Roskilde Gymnastikforening 23.91 24.41 48.32
Balance:
Sværhed: 0.26
Artistisk: 7.95
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.30

Tempo:
Sværhed: 0.16
Artistisk: 8.05
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.00

 

International - Senior Herre Par

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Sune Kilde Jensen & Nikolai Jonas Hansen Toreby Sundby Gymnastikforening 20.75 26.01 46.76
Balance:
Sværhed: 0.50
Artistisk: 7.85
Udførelse: 14.90
Overdommer: 2.50

Tempo:
Sværhed: 0.61
Artistisk: 8.40
Udførelse: 17.30
Overdommer: 0.30

 

International - Senior Mix Par

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Oline Tambour & Kenni Christensen Toreby Sundby Gymnastikforening 24.95 24.49 49.44
Balance:
Sværhed: 0.45
Artistisk: 8.00
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.30

Tempo:
Sværhed: 0.39
Artistisk: 8.30
Udførelse: 16.10
Overdommer: 0.30

 

National DK2 - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Patricia Putrino & Malouca Kaare & Louiza Romanski Toreby Sundby Gymnastikforening 26.85 26.85
Kombineret:
Sværhed: 3.10
Artistisk: 7.95
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.00
2. Josefine Pham Halkjær & Laura Hollesen Alstrup & Maria Bager Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 26.35 26.35
Kombineret:
Sværhed: 2.40
Artistisk: 7.85
Udførelse: 16.10
Overdommer: 0.00
3. Frida Skovmøller & Laura Niell & Silje Skødebjerg Vedel Roskilde Gymnastikforening 25.75 25.75
Kombineret:
Sværhed: 2.30
Artistisk: 7.85
Udførelse: 15.90
Overdommer: 0.30
4. Maggie Strømberg & Silke Grejsen Egeskjold & Lærke Jensen Slagelse GF 25.65 25.65
Kombineret:
Sværhed: 2.20
Artistisk: 7.95
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00
5. Mille Kjærhus & Julie Koopmann Willaume-Jantzen & Oline Thrane Albirk Odense Gymnastik Forening 24.90 24.90
Kombineret:
Sværhed: 1.80
Artistisk: 6.90
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.00
6. Fiona Molbech West & Milica Chimera & Freja Vilja Marcussen Hvidovre Gymnastik (HVG37) 24.75 24.75
Kombineret:
Sværhed: 1.90
Artistisk: 6.95
Udførelse: 15.90
Overdommer: 0.00
6. Mia Mølbak Kløcker & Mia Heltberg & Lykke Holm Mouritzen Hvidovre Gymnastik (HVG37) 24.75 24.75
Kombineret:
Sværhed: 2.50
Artistisk: 6.95
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.30
8. Laura Bergsten Pallisdal & Lise Hansen & Monique Henneberg Nielsen Slagelse GF 24.60 24.60
Kombineret:
Sværhed: 1.60
Artistisk: 7.20
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.00
9. Lærke Videbæk Jansen & Solveig Kiær Uth & Kirstine Rode Diness Hvidovre Gymnastik (HVG37) 24.45 24.45
Kombineret:
Sværhed: 2.00
Artistisk: 6.75
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.00
10. Dagmar Kirk Clausen & Freja Lundgreen & Smilla Adam VIF Gymnastik 24.25 24.25
Kombineret:
Sværhed: 3.10
Artistisk: 7.05
Udførelse: 14.70
Overdommer: 0.60
11. Nanna Thusgård bjørnø & Julia Lurato-sørensen & Mejse Bæk Hugger Silkeborg GF 24.10 24.10
Kombineret:
Sværhed: 2.20
Artistisk: 6.80
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00
12. Emily Bos Gyldenvang & Emilie Ejg Frifelt & Frida Elmgaard HI-Skanderborg - Gym. afd. 23.80 23.80
Kombineret:
Sværhed: 1.10
Artistisk: 6.70
Udførelse: 16.30
Overdommer: 0.30
13. Andrea Bang Leth & Ida Skelgaard & Regitze Skadborg Christensen HI-Skanderborg - Gym. afd. 23.55 23.55
Kombineret:
Sværhed: 1.60
Artistisk: 6.45
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00
14. Julie Marie Bang & Emilie Bang Thorning & Keira Lesley von der Fehr HI-Skanderborg - Gym. afd. 23.45 23.45
Kombineret:
Sværhed: 1.00
Artistisk: 6.65
Udførelse: 16.10
Overdommer: 0.30
15. Vera Elisabeth Müller & Lærke Flohr & Emilie Hededal Vejlby IK (VIK) 22.30 22.30
Kombineret:
Sværhed: 2.20
Artistisk: 6.50
Udførelse: 14.60
Overdommer: 1.00
16. Isabel Emanuel Ordinas & Naia Brummer Rasmussen & Smilla Gry Lundemark Hvidovre Gymnastik (HVG37) 21.00 21.00
Kombineret:
Sværhed: 1.20
Artistisk: 6.50
Udførelse: 14.00
Overdommer: 0.70

 

National DK3 - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Sofia Busch Andersen & Caroline Frederiksen & Kristina Kristensen Slagelse GF 27.85 27.85
Kombineret:
Sværhed: 2.40
Artistisk: 8.55
Udførelse: 16.90
Overdommer: 0.00
2. Nanna Christensen & Sofia Drachmann Steffensen & Victoria Hundevad Jensen Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 26.80 26.80
Kombineret:
Sværhed: 1.80
Artistisk: 8.20
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.00
3. Nikoline Grønbech Frederiksen & Emma Nielsen & Victoria Cortes Slagelse GF 26.10 26.10
Kombineret:
Sværhed: 1.80
Artistisk: 8.00
Udførelse: 16.30
Overdommer: 0.00
4. Maja Lillelund & Ida Marie Hesager & Julie Bunde Olin Roskilde Gymnastikforening 25.45 25.45
Kombineret:
Sværhed: 1.40
Artistisk: 8.05
Udførelse: 16.30
Overdommer: 0.30
5. Marie Bang Jensen & Ida Buus & Jenny Trung HI-Skanderborg - Gym. afd. 24.80 24.80
Kombineret:
Sværhed: 1.80
Artistisk: 7.00
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.00
6. Lærke Lucia Stubbe Vad & Ditte Schouborg Christensen & Ella Marie Baas Vejlby IK (VIK) 24.25 24.25
Kombineret:
Sværhed: 1.70
Artistisk: 7.05
Udførelse: 16.10
Overdommer: 0.60
7. Gry Lyngholm Hyllested & Sarah Stødt Nielsen & Olivia Busk VIF Gymnastik 24.20 24.20
Kombineret:
Sværhed: 2.30
Artistisk: 7.20
Udførelse: 14.70
Overdommer: 0.00
8. Johanne Melgaard & Sarah Hedegaard Nielsen & Sofie Orloff Jensen Vestjysk GF (VGF89) 24.05 24.05
Kombineret:
Sværhed: 2.30
Artistisk: 7.55
Udførelse: 15.50
Overdommer: 1.30
9. Marie Kudsk Boesdal & Juliane Dons & Maria Vadsholt Vestjysk GF (VGF89) 24.00 24.00
Kombineret:
Sværhed: 2.80
Artistisk: 7.60
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.30
10. Anna Marie Kristensen & Mille Flick & Anna Just Andersen Silkeborg GF 23.90 23.90
Kombineret:
Sværhed: 1.80
Artistisk: 6.80
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.30
11. Liva Lindgaard & Laura Emilie Bjerre-Kristensen & Malu Andersen VIF Gymnastik 23.85 23.85
Kombineret:
Sværhed: 2.90
Artistisk: 7.05
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.30
12. Astrid Bach Clausen & Sophia Kirstine Bitsch & Sarah Lund Schougaard Silkeborg GF 23.75 23.75
Kombineret:
Sværhed: 2.00
Artistisk: 6.75
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00
13. Esther Maria Ebdrup & Emma Lønbro Boisen & Victoria Emilie Kristensen Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 23.30 23.30
Kombineret:
Sværhed: 1.50
Artistisk: 7.80
Udførelse: 14.00
Overdommer: 0.00
14. Silje Bay Rambøl & Frederikke Elsgaard Pedersen & Dicte Sagittarius Slagelse GF 22.70 22.70
Kombineret:
Sværhed: 1.70
Artistisk: 7.00
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.60

 

Age Group - Pige Gruppe

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Frederikke Lundgreen & Clara Bundgaard & Josefine Raben VIF Gymnastik 25.05 23.40 48.45
Balance:
Sværhed: 0.50
Artistisk: 7.95
Udførelse: 16.90
Overdommer: 0.30

Tempo:
Sværhed: 0.50
Artistisk: 8.00
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.00
2. Frida Sofie Stentebjerg-Milandt & Louise Jensen & Lulu Fabricius Nielsen Toreby Sundby Gymnastikforening 25.20 21.95 47.15
Balance:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 7.80
Udførelse: 17.40
Overdommer: 0.30

Tempo:
Sværhed: 0.50
Artistisk: 7.65
Udførelse: 13.80
Overdommer: 0.00
3. Ada Elberg Godskesen & Laura Milling & Aida Namini DHG Gymnastik 21.50 20.85 42.35
Balance:
Sværhed: 0.50
Artistisk: 7.30
Udførelse: 15.10
Overdommer: 1.40

Tempo:
Sværhed: 0.50
Artistisk: 7.45
Udførelse: 13.90
Overdommer: 1.00

 

International - Senior Dame Gruppe

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Cornelia Linneberg & Maria Luise Bjerregaard & Rikke Bossen Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 27.40 25.80 53.20
Balance:
Sværhed: 0.25
Artistisk: 8.95
Udførelse: 18.20
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.25
Artistisk: 8.95
Udførelse: 16.60
Overdommer: 0.00
2. Majse Bodil ring Andreasen & Mille My Jensen & Siv Kilde Jensen Toreby Sundby Gymnastikforening 26.46 26.50 52.96
Balance:
Sværhed: 0.51
Artistisk: 8.85
Udførelse: 17.40
Overdommer: 0.30

Tempo:
Sværhed: 0.50
Artistisk: 9.10
Udførelse: 16.90
Overdommer: 0.00
3. Ella Johansen & Elisa Stenskrog Jakobsen & Benedicte Skadborg Christensen HI-Skanderborg - Gym. afd. 25.87 24.10 49.97
Balance:
Sværhed: 0.27
Artistisk: 7.50
Udførelse: 18.10
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 8.00
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.00
4. Sarah Damborg & Freja Larsen & Alva-Amalie Linneberg Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 25.82 23.88 49.70
Balance:
Sværhed: 0.32
Artistisk: 8.50
Udførelse: 17.00
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.23
Artistisk: 8.25
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.00
5. Asta Rahbek & Josefine Buur Rasmussen & Frederikke Simonsen HI-Skanderborg - Gym. afd. 25.24 22.34 47.58
Balance:
Sværhed: 0.24
Artistisk: 7.30
Udførelse: 17.70
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.19
Artistisk: 7.45
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.30
6. Katrine Aaholm-Hansen & Andrea Hansen & Nanna Kruse Hansen Toreby Sundby Gymnastikforening 24.69 22.88 47.57
Balance:
Sværhed: 0.49
Artistisk: 8.00
Udførelse: 16.50
Overdommer: 0.30

Tempo:
Sværhed: 0.48
Artistisk: 7.70
Udførelse: 14.70
Overdommer: 0.00
7. Ethana Poles & Ella Marie Alslev & Josephine Dyhr HI-Skanderborg - Gym. afd. 24.36 22.33 46.69
Balance:
Sværhed: 0.16
Artistisk: 6.90
Udførelse: 17.30
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.18
Artistisk: 6.85
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.00
8. Irina Skovgaard & Stine Huus & Frederikke Jensen Roskilde Gymnastikforening 23.98 21.54 45.52
Balance:
Sværhed: 0.48
Artistisk: 8.20
Udførelse: 16.30
Overdommer: 1.00

Tempo:
Sværhed: 0.24
Artistisk: 7.80
Udførelse: 13.80
Overdommer: 0.30
9. Fie Bodekær Olsson & Signe Pørksen & Emilie Müller Roskilde Gymnastikforening 23.28 20.99 44.27
Balance:
Sværhed: 0.38
Artistisk: 8.20
Udførelse: 15.70
Overdommer: 1.00

Tempo:
Sværhed: 0.24
Artistisk: 8.05
Udførelse: 13.00
Overdommer: 0.30
10. Melanie Balslev & Josephine Berthelsen & Katrine Biehe Hammel Gymnastikforening 21.74 21.55 43.29
Balance:
Sværhed: 0.34
Artistisk: 7.70
Udførelse: 14.00
Overdommer: 0.30

Tempo:
Sværhed: 0.40
Artistisk: 7.75
Udførelse: 13.70
Overdommer: 0.30