National DK1 - Pige par

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Veronika Westh Dorph-Petersen & Liva Bøge Carlsen Vejlby IK (VIK) 24.85 24.85
Kombineret:
Sværhed: 2.20
Artistisk: 6.35
Udførelse: 16.60
Overdommer: 0.30
2. Ingeborg Diness & Nathalie Zilstorff Vejlby IK (VIK) 22.35 22.35
Kombineret:
Sværhed: 1.60
Artistisk: 5.95
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.90

 

National DK2 - Pige par

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Anya Avrincenitei & Sara Rasmussen HI-Skanderborg - Gym. afd. 28.05 28.05
Kombineret:
Sværhed: 2.60
Artistisk: 7.65
Udførelse: 17.80
Overdommer: 0.00
2. Johanne Bang Leth & Sara Stenz HI-Skanderborg - Gym. afd. 26.85 26.85
Kombineret:
Sværhed: 2.40
Artistisk: 7.35
Udførelse: 17.10
Overdommer: 0.00
3. Barbara Brik Larsen & Anna Liv Ovesen Ploug HI-Skanderborg - Gym. afd. 24.05 24.05
Kombineret:
Sværhed: 1.20
Artistisk: 6.65
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.00
4. Olivia Tokkesdal Tøt & Karla Hedegaard Nielsen Vestjysk GF (VGF89) 23.45 23.45
Kombineret:
Sværhed: 1.70
Artistisk: 6.55
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.30

 

National DK3 - Pige par

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Julie Lykke Holme & Sara Hovgaard Rosenberg Vejlby IK (VIK) 24.65 24.65
Kombineret:
Sværhed: 1.80
Artistisk: 7.95
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.00
2. Astrid Hausgaard Lyngs & Sofie Pedersen Vejlby IK (VIK) 24.25 24.25
Kombineret:
Sværhed: 1.50
Artistisk: 7.65
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.30
3. Mynthe Rask Borch & Charlotte Bolander Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 21.35 21.35
Kombineret:
Sværhed: 0.80
Artistisk: 7.55
Udførelse: 14.00
Overdommer: 1.00
4. Julie Kongstadt Sønderup & Emma Dahl Vejlby IK (VIK) 21.10 21.10
Kombineret:
Sværhed: 0.70
Artistisk: 6.90
Udførelse: 15.10
Overdommer: 1.60

 

International - Senior Dame par

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Lily Kristensen & Ida Marie Andersen Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 24.23 22.94 47.17
Balance:
Sværhed: 0.33
Artistisk: 8.70
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.60

Tempo:
Sværhed: 0.19
Artistisk: 8.15
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.00

 

National DK1 - Pige gruppe

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Ella Andresen Fusager & Nikoline Birk Andresen & Mille Thisted Horsdal Vejlby IK (VIK) 21.85 21.85
Kombineret:
Sværhed: 1.10
Artistisk: 6.05
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.30

 

National DK2 - Pige gruppe

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Josefine Pham Halkjær & Laura Hollesen Alstrup & Maria Bager Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 25.75 25.75
Kombineret:
Sværhed: 2.30
Artistisk: 8.05
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.00
2. Dagmar Kirk Clausen & Freja Lundgreen & Smilla Adam VIF Gymnastik 25.30 25.30
Kombineret:
Sværhed: 3.10
Artistisk: 7.70
Udførelse: 14.50
Overdommer: 0.00
3. Nanna Thusgård bjørnø & Julia Lurato-sørensen & Mejse Bæk Hugger Silkeborg GF 23.65 23.65
Kombineret:
Sværhed: 1.90
Artistisk: 7.25
Udførelse: 14.50
Overdommer: 0.00
4. Vera Elisabeth Müller & Lærke Flohr & Emilie Hededal Vejlby IK (VIK) 23.35 23.35
Kombineret:
Sværhed: 2.30
Artistisk: 6.75
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.00
5. Julie Marie Bang & Emilie Bang Thorning & Keira Lesley von der Fehr HI-Skanderborg - Gym. afd. 22.70 22.70
Kombineret:
Sværhed: 0.90
Artistisk: 7.30
Udførelse: 14.50
Overdommer: 0.00
6. Emily Bos Gyldenvang & Emilie Ejg Frifelt & Frida Elmgaard HI-Skanderborg - Gym. afd. 21.85 21.85
Kombineret:
Sværhed: 1.10
Artistisk: 6.95
Udførelse: 13.80
Overdommer: 0.00
7. Andrea Bang Leth & Ida Skelgaard & Regitze Skadborg Christensen HI-Skanderborg - Gym. afd. 21.75 21.75
Kombineret:
Sværhed: 1.60
Artistisk: 6.65
Udførelse: 13.80
Overdommer: 0.30

 

National DK3 - Pige gruppe

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Marie Bang Jensen & Ida Buus & Jenny Trung HI-Skanderborg - Gym. afd. 25.85 25.85
Kombineret:
Sværhed: 1.80
Artistisk: 7.55
Udførelse: 16.50
Overdommer: 0.00
2. Liva My Jespersen & Sofie Stødt Nielsen & Laura Amalie Poulsen Dam VIF Gymnastik 25.45 25.45
Kombineret:
Sværhed: 2.90
Artistisk: 7.45
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.30
3. Nanna Christensen & Sofia Drachmann Steffensen & Victoria Hundevad Jensen Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 25.45 25.45
Kombineret:
Sværhed: 1.70
Artistisk: 7.45
Udførelse: 16.30
Overdommer: 0.00
4. Gry Lyngholm Hyllested & Sarah Stødt Nielsen & Olivia Busk VIF Gymnastik 25.10 25.10
Kombineret:
Sværhed: 2.30
Artistisk: 7.20
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.10
5. Liva Lindgaard & Laura Emilie Bjerre-Kristensen & Malu Andersen VIF Gymnastik 24.75 24.75
Kombineret:
Sværhed: 2.70
Artistisk: 7.15
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.10
6. Lærke Lucia Stubbe Vad & Ditte Schouborg Christensen & Ella Marie Baas Vejlby IK (VIK) 24.75 24.75
Kombineret:
Sværhed: 1.70
Artistisk: 7.75
Udførelse: 15.90
Overdommer: 0.60
7. Marie Kudsk Boesdal & Maria Vadsholt & Juliane Dons Vestjysk GF (VGF89) 24.40 24.40
Kombineret:
Sværhed: 2.50
Artistisk: 6.90
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00
8. Anna Marie Kristensen & Mille Flick & Anna Just Andersen Silkeborg GF 24.25 24.25
Kombineret:
Sværhed: 1.60
Artistisk: 7.35
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.00
8. Astrid Bach Clausen & Sophia Kirstine Bitsch & Sarah Lund Schougaard Silkeborg GF 24.25 24.25
Kombineret:
Sværhed: 1.60
Artistisk: 7.15
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00
10. Emma Lønbro Boisen & Esther Maria Ebdrup & Victoria Emilie Kristensen Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 23.00 23.00
Kombineret:
Sværhed: 2.50
Artistisk: 7.50
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.90
11. Johanne Melgaard & Sofie Orloff Jensen & Sarah Hedegaard Nielsen Vestjysk GF (VGF89) 22.35 22.35
Kombineret:
Sværhed: 1.20
Artistisk: 7.65
Udførelse: 14.50
Overdommer: 1.00

 

Age Group - Pige gruppe

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Frederikke Lundgreen & Clara Bundgaard & Josefine Raben VIF Gymnastik 23.90 21.85 45.75
Balance:
Sværhed: 0.50
Artistisk: 8.20
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.30

Tempo:
Sværhed: 0.50
Artistisk: 7.55
Udførelse: 14.80
Overdommer: 1.00

 

International - Senior Dame gruppe

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Cornelia Linneberg & Rikke Bossen & Maria Luise Bjerregaard Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 27.70 24.34 52.04
Balance:
Sværhed: 0.25
Artistisk: 8.95
Udførelse: 18.50
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.24
Artistisk: 8.40
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.00
2. Ella Johansen & Elisa Stenskrog Jakobsen & Benedicte Skadborg Christensen HI-Skanderborg - Gym. afd. 27.10 24.93 52.03
Balance:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 8.50
Udførelse: 18.30
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.33
Artistisk: 8.00
Udførelse: 16.70
Overdommer: 0.10
3. Rebecca Tøstesen & Emilie Krog Olsen & Karla Haack Rasmussen HI-Skanderborg - Gym. afd. 27.04 23.69 50.73
Balance:
Sværhed: 0.29
Artistisk: 8.75
Udførelse: 18.00
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.34
Artistisk: 7.85
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00
4. Sarah Damborg & Freja Larsen & Alva-Amalie Linneberg Hjortshøj Egå Idrætsforening Gymnastik 26.67 23.94 50.61
Balance:
Sværhed: 0.32
Artistisk: 8.75
Udførelse: 17.60
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.24
Artistisk: 8.00
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.00
5. Asta Rahbek & Josefine Buur Rasmussen & Frederikke Simonsen HI-Skanderborg - Gym. afd. 25.75 23.28 49.03
Balance:
Sværhed: 0.25
Artistisk: 8.30
Udførelse: 17.20
Overdommer: 0.00

Tempo:
Sværhed: 0.23
Artistisk: 7.85
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00
6. Ethana Poles & Ella Marie Alslev & Josephine Dyhr HI-Skanderborg - Gym. afd. 23.58 21.90 45.48
Balance:
Sværhed: 0.18
Artistisk: 7.70
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.30

Tempo:
Sværhed: 0.25
Artistisk: 7.35
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.00