National DK1 - Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Ella Marie Alslev & Freja Heeager & Jenny Trung HI-Skanderborg - Gym. afd. 27.75 27.75
Sværhed: 5.30
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00
2. Ida-Sofine Haugbølle Piihl & Karen Schou & Ellen Simonsson TST Gymnastik 27.05 27.05
Sværhed: 4.30
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.00
3. Camille Viola Daugaard Lyngholm & Nikoline Kongstadt Sønderup & Frida Højlund Vejlby IK (VIK) 26.20 26.20
Sværhed: 5.60
Æstetisk: 7.00
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.00
4. Frida Winding & Sofie Ulrich-Hansen & Alberte Dahl Jakobsen Silkeborg GF 25.45 25.45
Sværhed: 4.80
Æstetisk: 6.75
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.30
5. Julie Kongstadt Sønderup & Emilie Stjerne & Anne Maj Seiding Jellinge Vejlby IK (VIK) 25.25 25.25
Sværhed: 4.90
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 13.50
Overdommer: 0.00
6. Selma Adam & Nina Wellendorf Nielsen & Olivia Norsk VIF Gymnastik 24.55 24.55
Sværhed: 5.70
Æstetisk: 6.55
Udførelse: 12.30
Overdommer: 0.00
7. Emilia Busk Rahbek & Alberte Bolvig & Elisabeth Hauge Jordahn Roskilde Gymnastikforening 24.40 24.40
Sværhed: 3.30
Æstetisk: 7.20
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.30
8. Oline Unger Gravgaard & Sofie Pedersen & Emmelie Hundevad Jensen Hammel Gymnastikforening 24.15 24.15
Sværhed: 3.90
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 13.80
Overdommer: 0.40
9. Celeste Rivera & Maise Jørgensen & Mathilde Louise Daugaard Lyngholm Vejlby IK (VIK) 23.65 23.65
Sværhed: 3.70
Æstetisk: 6.75
Udførelse: 13.20
Overdommer: 0.00
10. Selma Prasad Skovmøller & Sille Kristiansen & Anna Rose Bjørnø Mogensen Roskilde Gymnastikforening 23.20 23.20
Sværhed: 3.20
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 13.20
Overdommer: 0.10

 

National DK1 - Pige gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Thea Frøkjær Michaelsen & Victoria Hundevad Jensen & Mathilde Bangsgaard Hammel Gymnastikforening 22.80 22.80
Sværhed: 3.00
Æstetisk: 6.80
Udførelse: 13.30
Overdommer: 0.30
2. Regitze Skadborg Christensen & Lærke Rasmussen & Signe Andresen HI-Skanderborg - Gym. afd. 22.55 22.55
Sværhed: 3.50
Æstetisk: 6.75
Udførelse: 12.90
Overdommer: 0.60
3. Anna Marie Kristensen & Line Bilgrau & Andrea Sønderskov Poulsen Silkeborg GF 22.45 22.45
Sværhed: 2.80
Æstetisk: 6.95
Udførelse: 14.30
Overdommer: 1.60
4. Helena Kristensen & Signe Vad Andersen & Ella Marie Baas Vejlby IK (VIK) 22.40 22.40
Sværhed: 4.40
Æstetisk: 6.20
Udførelse: 12.10
Overdommer: 0.30
5. Liva Lindgaard & Stella Pashaie & Malu Andersen VIF Gymnastik 22.30 22.30
Sværhed: 3.30
Æstetisk: 6.40
Udførelse: 12.90
Overdommer: 0.30
6. Mathilde Nørsøller & Rikke Hauge & Tina Aaes Lykke Holstebro GF 22.15 22.15
Sværhed: 3.80
Æstetisk: 6.15
Udførelse: 12.20
Overdommer: 0.00
7. Christine Hein Calmar & Frida Glyholt & Mejse Bæk Hugger Silkeborg GF 21.45 21.45
Sværhed: 1.70
Æstetisk: 6.75
Udførelse: 13.00
Overdommer: 0.00
8. Filuca Toft Skyth & Klara Dresler Jul Jørgensen & Mathilde Kjelder Løgager Hammel Gymnastikforening 21.30 21.30
Sværhed: 2.80
Æstetisk: 6.30
Udførelse: 12.50
Overdommer: 0.30
9. Thilde Svendsen Truelsegaard & Laura Kristensen & Emily Westh Vejlby IK (VIK) 20.85 20.85
Sværhed: 2.50
Æstetisk: 6.25
Udførelse: 12.70
Overdommer: 0.60
10. Amalie Jerlang Christiansen & Helena Heydenreich & Josefine Vinther Hedegaard Hammel Gymnastikforening 20.50 20.50
Sværhed: 1.60
Æstetisk: 6.20
Udførelse: 12.70
Overdommer: 0.00
11. Veronika Westh Dorph-Petersen & Perja Qasemi & Dina Rastegari Vejlby IK (VIK) 16.85 16.85
Sværhed: 1.50
Æstetisk: 5.65
Udførelse: 11.80
Overdommer: 2.10

 

National DK3 - Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Sophyia Mouazan & Sofie Mortensen TST Gymnastik 26.95 26.95
Sværhed: 1.90
Æstetisk: 8.35
Udførelse: 16.70
Overdommer: 0.00
2. Nina Jarlberg & Ida Marie Holm DHG Gymnastik 25.05 25.05
Sværhed: 2.10
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.30
3. Emma Lønbro Boisen & Cecilie Iversen TST Gymnastik 24.90 24.90
Sværhed: 1.50
Æstetisk: 7.70
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.00
4. Frida Pasgaard & Sofie Rosenquist Bach Hammel Gymnastikforening 24.80 24.80
Sværhed: 1.30
Æstetisk: 7.30
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.00
5. Ane Laue Sørensen & Josephine Dyhr HI-Skanderborg - Gym. afd. 24.15 24.15
Sværhed: 1.00
Æstetisk: 7.15
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.00
6. Frederikke Sand Hougaard & Rita Bisgaard Neromante TST Gymnastik 23.25 23.25
Sværhed: 1.50
Æstetisk: 8.15
Udførelse: 15.50
Overdommer: 1.90
7. Oline Puk Dalsgaard & Sarah lund schougaard Silkeborg GF 22.95 22.95
Sværhed: 1.60
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.00
8. Ditte Schouborg Christensen & Christine Halvorsen Vejlby IK (VIK) 22.10 22.10
Sværhed: 1.10
Æstetisk: 7.20
Udførelse: 14.40
Overdommer: 0.60
9. Matilde Nielsen & Sofie Orloff Jensen Holstebro GF 21.55 21.55
Sværhed: 0.90
Æstetisk: 7.05
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.60
10. Anna Jensen & Ditte Marie Elmerdahl Kjærsig DHG Gymnastik 17.30 17.30
Sværhed: 1.30
Æstetisk: 6.60
Udførelse: 12.40
Overdommer: 3.00

 

National DK3 - Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Andrea Olsen & Sara Stenz & Emmalie Poulsen HI-Skanderborg - Gym. afd. 25.15 25.15
Sværhed: 2.10
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.00
2. Alva-Amalie Linneberg & Freya Gislason & Astrid Simmelsgaard TST Gymnastik 24.95 24.95
Sværhed: 2.50
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.10
3. sophia kirstine bitsch & Maria Bodian Rahbæk Hedegaard & Astrid Austevoll Silkeborg GF 24.55 24.55
Sværhed: 2.70
Æstetisk: 7.05
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00
5. Ida Marie Ulrich-Hansen & Julie Pallesen & Kate Høj Knudsen Silkeborg GF 24.50 24.50
Sværhed: 3.30
Æstetisk: 6.80
Udførelse: 14.40
Overdommer: 0.00
4. Asta Rahbek & Klara Stenskrog Jakobsen & Frederikke Simonsen HI-Skanderborg - Gym. afd. 24.50 24.50
Sværhed: 2.10
Æstetisk: 7.00
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.00
6. Sarah Damborg & Ida Kathrine Diegaard Sørensen & Alma Johansen TST Gymnastik 24.10 24.10
Sværhed: 2.60
Æstetisk: 7.20
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.30
7. Rebecca Thorslund & Ida Holm & Mathilde Hansen HI-Skanderborg - Gym. afd. 23.85 23.85
Sværhed: 2.10
Æstetisk: 6.35
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.00
8. Filucka Lysdal & Isabel Elholm & Christine Larsen Hammel Gymnastikforening 23.50 23.50
Sværhed: 2.20
Æstetisk: 7.10
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.00
9. Emilie Obel Dorff & Hanna Filippa Lysemose & Klara Maria Jakobsen Roskilde Gymnastikforening 22.70 22.70
Sværhed: 1.70
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.10
10. Maria Vejlstrup Dahl & Amanda Mørck & Fie Bodekær Olsson Roskilde Gymnastikforening 21.45 21.45
Sværhed: 1.10
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 14.80
Overdommer: 1.30

 

National DK3 - Pige gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Mathilde Sofie Odgaard & Marie Møller Thøgersen & Sarah Vesterbæk TST Gymnastik 23.25 23.25
Sværhed: 2.00
Æstetisk: 6.65
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.30
2. Freja Lundgreen & Ida Hasselgren Jonsson & Clara Bundgaard VIF Gymnastik 22.90 22.90
Sværhed: 3.00
Æstetisk: 6.20
Udførelse: 13.70
Overdommer: 0.00
3. Freja Damsgaard & Sofia Trinderup-Thomsen & Karoline Biehe Hammel Gymnastikforening 22.60 22.60
Sværhed: 2.20
Æstetisk: 6.60
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.30
4. Silja Heydenreich & Laura Vestergaard & Sofia Drachmann Steffensen Hammel Gymnastikforening 22.45 22.45
Sværhed: 1.60
Æstetisk: 6.55
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.00
5. Nicoline Juliane Ekkelund Hansen & Rebecca Andersen & Rose Marie Langkjær Hammel Gymnastikforening 21.95 21.95
Sværhed: 2.60
Æstetisk: 6.35
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.60
6. Kaja Erbs-Hansen & Maya Skyum & Natascha Borgholm VIF Gymnastik 20.40 20.40
Sværhed: 2.50
Æstetisk: 6.10
Udførelse: 12.10
Overdommer: 0.30
7. Johanne Elliot Vestergaard & Emilie Hovgaard Rosenberg & Laura Amalie Poulsen Dam Vejlby IK (VIK) 18.65 18.65
Sværhed: 1.70
Æstetisk: 6.35
Udførelse: 12.50
Overdommer: 1.90

 

International - Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Rebecca Tøstesen & Karla Haack Rasmussen HI-Skanderborg - Gym. afd. 24.14 23.80 47.94
Sværhed: 0.29
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 16.30
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.15
Æstetisk: 7.35
Udførelse: 16.60
Overdommer: 0.30
2. Nanna Nymann Knudsen & Therese Sloth Hammel Gymnastikforening 23.42 23.79 47.21
Sværhed: 0.47
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.44
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 16.10
Overdommer: 0.00
3. Sara Rasmussen & Karoline Bang Jensen HI-Skanderborg - Gym. afd. 23.31 22.71 46.02
Sværhed: 0.21
Æstetisk: 7.20
Udførelse: 15.90
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.16
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00
4. Laura Milling & Naja Bøgh Bonnemose DHG Gymnastik 22.88 22.47 45.35
Sværhed: 0.33
Æstetisk: 7.05
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.17
Æstetisk: 7.30
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00
5. Cornelia Linneberg & Rikke Bossen TST Gymnastik 21.78 22.77 44.55
Sværhed: 0.33
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 15.00
Overdommer: 1.00
Sværhed: 0.17
Æstetisk: 7.60
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00

 

International - Junior Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Elisa Stenskrog Jakobsen & Benedicte Skadborg Christensen & Emilie Krog Olsen HI-Skanderborg - Gym. afd. 26.29 24.56 50.85
Sværhed: 0.44
Æstetisk: 8.65
Udførelse: 17.20
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.61
Æstetisk: 8.35
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.00
2. Marie Jørgensen & Alberte Groth Pedersen & Clara Vad HI-Skanderborg - Gym. afd. 25.39 24.85 50.24
Sværhed: 0.34
Æstetisk: 8.45
Udførelse: 16.60
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.60
Æstetisk: 8.65
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.00
3. Andrea Bodekær Olsson & Signe Pørksen & Emilie Müller Roskilde Gymnastikforening 23.81 21.45 45.26
Sværhed: 0.21
Æstetisk: 8.30
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.90
Sværhed: 0.25
Æstetisk: 7.80
Udførelse: 13.40
Overdommer: 0.00
4. Melanie Balslev & Liv Elisabeth Bruun & Maj Victoria Bruun Hammel Gymnastikforening 25.00 20.06 45.06
Sværhed: 0.30
Æstetisk: 8.20
Udførelse: 16.50
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.26
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 13.20
Overdommer: 0.30
5. Caroline Nørgaard & Pernille Bay Petersen & Josephine Berthelsen Hammel Gymnastikforening 22.40 22.17 44.57
Sværhed: 0.20
Æstetisk: 7.70
Udførelse: 15.70
Overdommer: 1.20
Sværhed: 0.32
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.00
6. Laura Emilie Bjerre-Kristensen & Josefine Raben & Johanne Westermann Kanstrup VIF Gymnastik 23.15 20.49 43.64
Sværhed: 0.35
Æstetisk: 7.70
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.60
Sværhed: 0.34
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.30
. Frederikke Lundgreen & Smilla Adam & Esther Ervandian VIF Gymnastik 0.00 0.00 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00
. Frida Østergaard & Asta-Fernanda Hilfling Nielsen & Sarah Theil Petersen Roskilde Gymnastikforening 0.00 0.00 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.00
Æstetisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00

 

International - Senior Dame gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Freja Larsen & Mette Hedegaard Mikkelsen & Signe Bossen TST Gymnastik 26.45 25.03 51.48
Sværhed: 0.50
Æstetisk: 8.75
Udførelse: 17.20
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.58
Æstetisk: 8.75
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.10
2. Liv Worch & Emilia Olsen & Nikoline Dam Lundgaard TST Gymnastik 24.29 24.99 49.28
Sværhed: 0.29
Æstetisk: 8.00
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.00
Sværhed: 0.49
Æstetisk: 8.70
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.00
3. Clara Høgsted Brandt & Sara Olsen & Catarine Weistad Hammel Gymnastikforening 23.48 23.93 47.41
Sværhed: 0.43
Æstetisk: 7.65
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.30
Sværhed: 0.53
Æstetisk: 8.10
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.00
4. Hannah Møller Ruggeri & Alberte Z. Bolwig & Johanne Illum Andersen Roskilde Gymnastikforening 20.92 23.54 44.46
Sværhed: 0.22
Æstetisk: 7.80
Udførelse: 15.40
Overdommer: 2.50
Sværhed: 0.19
Æstetisk: 8.15
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00
5. Mille Flick & nete mølgaard rasmussen & nana mølgaard rasmussen Silkeborg GF 21.31 21.06 42.37
Sværhed: 0.31
Æstetisk: 6.80
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.60
Sværhed: 0.36
Æstetisk: 6.70
Udførelse: 14.00
Overdommer: 0.00