National DK1 - Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Sandra Jensen & Josephine Aagaard HI-Skanderborg - Gym. afd. 26.55 / 27.95 54.50
DM1:
Sværhed: 6.00
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 13.70
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 6.00
Artistisk: 7.35
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.00
2. Artemis Hørlyck & Josefine Buur Rasmussen HI-Skanderborg - Gym. afd. 26.05 / 27.90 53.95
DM1:
Sværhed: 5.40
Æstetisk: 7.05
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 5.40
Artistisk: 7.40
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00
3. Emma Hauge Kjærsgaard & Julie Amalie Jensen DHG Gymnastik 26.45 / 26.55 53.00
DM1:
Sværhed: 4.70
Æstetisk: 6.65
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 4.70
Artistisk: 6.75
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00
4. Maria Bager & Mille Secher Hollesen Alstrup TST Gymnastik 26.25 / 26.55 52.80
DM1:
Sværhed: 4.30
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 14.50
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 4.30
Artistisk: 7.45
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00
5. Margrethe Andersen & Anja Sejersen Silkeborg GF 25.70 / 25.90 51.60
DM1:
Sværhed: 4.20
Æstetisk: 6.40
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 4.20
Artistisk: 6.80
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.00
6. Signe Dahl-Nielsen & Anne Paszkiewicz Rasmussen Toreby Sundby Gymnastikforening 25.10 / 25.75 50.85
DM1:
Sværhed: 5.00
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 13.20
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 5.00
Artistisk: 6.75
Udførelse: 14.00
Overdommer: 0.00
7. Sara Rasmussen & Mathilde Hansen HI-Skanderborg - Gym. afd. 24.65 / 25.75 50.40
DM1:
Sværhed: 3.40
Æstetisk: 6.65
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 3.40
Artistisk: 7.15
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00
8. Liva Schmidt & Line Petterson Odense Gymnastik Forening 26.05 / 23.40 49.45
DM1:
Sværhed: 5.50
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 13.70
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 4.60
Artistisk: 7.00
Udførelse: 13.70
Overdommer: 1.90

 

National DK1 - Pige Par - 2. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Alberte Spicker Maindal & Juliane Dons Holstebro GF 23.75 / 26.70 50.45
DM1:
Sværhed: 4.90
Æstetisk: 6.35
Udførelse: 13.40
Overdommer: 0.90

DM2:
Sværhed: 5.40
Artistisk: 6.70
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.30
2. Rebecca Thorslund & Ida Holm HI-Skanderborg - Gym. afd. 23.50 / 26.10 49.60
DM1:
Sværhed: 2.80
Æstetisk: 6.50
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 3.80
Artistisk: 6.90
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.10
3. Anna Brundin & Delia Mikkelsen Greve Gymnastik og Trampolin 23.50 / 25.35 48.85
DM1:
Sværhed: 3.80
Æstetisk: 6.40
Udførelse: 14.60
Overdommer: 1.30

DM2:
Sværhed: 4.40
Artistisk: 6.75
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.00
4. Lina Strauch & Ivalo Arnaruluk Zahle Odense Gymnastik Forening 22.80 / 25.60 48.40
DM1:
Sværhed: 5.20
Æstetisk: 6.20
Udførelse: 12.30
Overdommer: 0.90

DM2:
Sværhed: 5.20
Artistisk: 6.50
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.00
5. Filippa Vrgoc Nielsen & Malika Marie Busch Andersen Slagelse GF 23.90 / 24.15 48.05
DM1:
Sværhed: 3.10
Æstetisk: 6.80
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 3.70
Artistisk: 6.85
Udførelse: 13.70
Overdommer: 0.10
6. Emma Sofie Vikkelsø Rasmussen & Kayaya Nkole Vejlby IK (VIK) 23.55 / 23.95 47.50
DM1:
Sværhed: 3.80
Æstetisk: 6.15
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 3.80
Artistisk: 6.55
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.00
7. Marie Bach Degn-Andersen & Lise Esther Sørensen DHG Gymnastik 23.40 / 21.75 45.15
DM1:
Sværhed: 2.80
Æstetisk: 6.00
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 2.70
Artistisk: 6.05
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.60
8. Signe Vad Andersen & Ella Marie Baas Vejlby IK (VIK) 21.85 / 20.80 42.65
DM1:
Sværhed: 1.90
Æstetisk: 6.05
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.90
Artistisk: 6.20
Udførelse: 12.70
Overdommer: 0.00
9. Lærke Lucia Stubbe Vad & Silje Engelhardt Bygholm Vejlby IK (VIK) 19.05 / 19.10 38.15
DM1:
Sværhed: 1.10
Æstetisk: 5.85
Udførelse: 12.40
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 1.10
Artistisk: 6.00
Udførelse: 12.00
Overdommer: 0.00
10. Augusta Leth & Smilla Wonsild HI-Skanderborg - Gym. afd. 22.40 / 0.00 22.40
DM1:
Sværhed: 2.40
Æstetisk: 6.00
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 0.00
Artistisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00

 

National DK1 - Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Emmelie Ditte Redlich & Omar Mdaghmash Toreby Sundby Gymnastikforening 23.80 / 24.15 47.95
DM1:
Sværhed: 2.30
Æstetisk: 6.20
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 2.30
Artistisk: 6.65
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00

 

National DK1 - Drenge Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Marius Andreasen & Magnus Bathum Fuglebjerg IF 23.70 / 22.85 46.55
DM1:
Sværhed: 1.50
Æstetisk: 6.60
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.40
Artistisk: 6.65
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00

 

National DK1 - Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Ella Marie Alslev & Freja Heeager & Jenny Trung HI-Skanderborg - Gym. afd. 26.95 / 26.65 53.60
DM1:
Sværhed: 5.30
Æstetisk: 6.55
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 5.50
Artistisk: 6.50
Udførelse: 14.65
Overdommer: 0.00
2. Maria de Andrade Gondar & Oline Tambour & Sille Ellekjær Toreby Sundby Gymnastikforening 27.05 / 25.85 52.90
DM1:
Sværhed: 5.30
Æstetisk: 6.95
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 5.40
Artistisk: 7.00
Udførelse: 13.45
Overdommer: 0.00
3. Ida-Sofine Haugbølle Piihl & Karen Schou & Ellen Simonsson TST Gymnastik 25.65 / 25.15 50.80
DM1:
Sværhed: 4.30
Æstetisk: 6.75
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 5.10
Artistisk: 6.75
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.60
4. Camille Viola Daugaard Lyngholm & Nikoline Kongstadt Sønderup & Frida Højlund Vejlby IK (VIK) 25.65 / 23.90 49.55
DM1:
Sværhed: 5.50
Æstetisk: 6.45
Udførelse: 13.70
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 5.60
Artistisk: 6.00
Udførelse: 12.60
Overdommer: 0.30
5. Anna Marie Kristensen & Line Bilgrau & Andrea Sønderskov Poulsen Silkeborg GF 25.45 / 23.40 48.85
DM1:
Sværhed: 4.00
Æstetisk: 6.45
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 4.80
Artistisk: 6.45
Udførelse: 12.15
Overdommer: 0.00
6. Sofia Busch Andersen & Mathilde Fortner & Sofie Marie Henneberg Nielsen Slagelse GF 25.00 / 23.50 48.50
DM1:
Sværhed: 4.00
Æstetisk: 6.60
Udførelse: 14.40
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 4.20
Artistisk: 6.35
Udførelse: 12.95
Overdommer: 0.00
7. Frida Sofie Stentebjerg-Milandt & Louise Jensen & Simone Dam Jacobsen Toreby Sundby Gymnastikforening 23.90 / 24.50 48.40
DM1:
Sværhed: 3.80
Æstetisk: 6.40
Udførelse: 13.70
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 5.20
Artistisk: 6.50
Udførelse: 12.90
Overdommer: 0.10
8. Claire Broadbent Dybro & Ella Drenov & Nanna Søeborg Gymnastikforeningen ODK Nord 25.45 / 20.90 46.35
DM1:
Sværhed: 4.50
Æstetisk: 6.65
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 3.60
Artistisk: 6.70
Udførelse: 12.50
Overdommer: 1.90

 

National DK1 - Pige gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Regitze Skadborg Christensen & Lærke Rasmussen & Signe Andresen HI-Skanderborg - Gym. afd. 23.70 / 23.45 47.15
DM1:
Sværhed: 3.50
Æstetisk: 6.50
Udførelse: 14.00
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 4.00
Artistisk: 6.55
Udførelse: 13.20
Overdommer: 0.30
2. Rebecca Creutz Fingerhut & Marta Ellebæk Brink & Freja Elsgaard Pedersen Fuglebjerg IF 23.35 / 22.85 46.20
DM1:
Sværhed: 2.80
Æstetisk: 6.75
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 2.80
Artistisk: 6.85
Udførelse: 13.20
Overdommer: 0.00
3. Selma Prasad Skovmøller & Sille Kristiansen & Anna Rose Bjørnø Mogensen Roskilde Gymnastikforening 23.45 / 21.75 45.20
DM1:
Sværhed: 2.70
Æstetisk: 6.75
Udførelse: 14.00
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 3.10
Artistisk: 6.55
Udførelse: 12.40
Overdommer: 0.30
4. Laura Hjelmsted Ricksen & Isabella Vestergaard & Maja Engstrøm Odense Gymnastik Forening 23.55 / 21.60 45.15
DM1:
Sværhed: 4.80
Æstetisk: 6.15
Udførelse: 12.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 4.80
Artistisk: 5.80
Udførelse: 11.00
Overdommer: 0.00
5. Sif Nielsen & Aida Namini & Cecilie Strandberg DHG Gymnastik 23.40 / 21.30 44.70
DM1:
Sværhed: 3.20
Æstetisk: 6.20
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 3.20
Artistisk: 6.30
Udførelse: 11.80
Overdommer: 0.00
6. Liva Lindgaard & Stella Pashaie & Malu Andersen VIF Gymnastik 22.50 / 21.55 44.05
DM1:
Sværhed: 3.30
Æstetisk: 6.20
Udførelse: 13.30
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 3.70
Artistisk: 5.95
Udførelse: 11.90
Overdommer: 0.00
7. Mathilde Nørsøller & Rikke Hauge & Tina Aaes Lykke Holstebro GF 23.70 / 19.60 43.30
DM1:
Sværhed: 3.60
Æstetisk: 6.10
Udførelse: 14.00
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 3.40
Artistisk: 6.20
Udførelse: 11.60
Overdommer: 1.60
8. Selma Adam & Nina Wellendorf Nielsen & Olivia Norsk VIF Gymnastik 22.90 / 0.00 22.90
DM1:
Sværhed: 5.70
Æstetisk: 6.10
Udførelse: 11.40
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 0.00
Artistisk: 0.00
Udførelse: 0.00
Overdommer: 0.00

 

National DK1 - Pige gruppe - 3. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Emilia Busk Rahbek & Alberte Bolvig & Elisabeth Hauge Jordahn Roskilde Gymnastikforening 21.10 / 22.50 43.60
DM1:
Sværhed: 2.60
Æstetisk: 6.60
Udførelse: 12.90
Overdommer: 1.00

DM2:
Sværhed: 3.30
Artistisk: 6.70
Udførelse: 12.80
Overdommer: 0.30
2. Julie Kongstadt Sønderup & Emilie Stjerne & Anne Maj Seiding Jellinge Vejlby IK (VIK) 20.65 / 22.75 43.40
DM1:
Sværhed: 3.90
Æstetisk: 6.25
Udførelse: 12.50
Overdommer: 2.00

DM2:
Sværhed: 4.20
Artistisk: 6.15
Udførelse: 12.40
Overdommer: 0.00
3. Christine Hein Calmar & Frida Glyholt & Mejse Bæk Hugger Silkeborg GF 21.10 / 21.70 42.80
DM1:
Sværhed: 1.70
Æstetisk: 6.40
Udførelse: 13.00
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 2.70
Artistisk: 6.00
Udførelse: 13.00
Overdommer: 0.00
4. Amalie Sølvhøi & Ida Fabricius Nielsen & Louiza Romanski Toreby Sundby Gymnastikforening 21.30 / 21.45 42.75
DM1:
Sværhed: 1.70
Æstetisk: 6.20
Udførelse: 13.40
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 2.70
Artistisk: 6.15
Udførelse: 12.60
Overdommer: 0.00

 

National DK3 - Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Sofie Mortensen & Sophyia Mouazan TST Gymnastik 25.05 / 24.75 49.80
DM1:
Sværhed: 1.90
Æstetisk: 7.95
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.90
Artistisk: 8.05
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00
2. Sarah Olesen & Emma Nielsen Slagelse GF 24.60 / 24.70 49.30
DM1:
Sværhed: 1.80
Æstetisk: 7.90
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 2.10
Artistisk: 7.60
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00
3. Lærke Bathum & Ida Cecilie Larsen Fuglebjerg IF 24.20 / 24.40 48.60
DM1:
Sværhed: 1.20
Æstetisk: 7.50
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 1.30
Artistisk: 7.80
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.00
4. Frida Pasgaard & Sofie Rosenquist Bach Hammel Gymnastikforening 23.70 / 24.25 47.95
DM1:
Sværhed: 1.50
Æstetisk: 7.10
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.50
Artistisk: 7.35
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.00
5. Anna Knage Klinge & Luna Kjær Fuglebjerg IF 23.05 / 24.65 47.70
DM1:
Sværhed: 1.40
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.90

DM2:
Sværhed: 1.30
Artistisk: 7.85
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00
6. Malina Pilegaard & Alberte Pedersen Svinninge Gymnastik Forening 23.55 / 23.85 47.40
DM1:
Sværhed: 2.00
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 2.00
Artistisk: 7.75
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.00
7. Maja Skriver Juhl & Sofie Christine Munch Greve Gymnastik og Trampolin 23.50 / 23.10 46.60
DM1:
Sværhed: 1.80
Æstetisk: 7.20
Udførelse: 14.50
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.60
Artistisk: 7.40
Udførelse: 14.40
Overdommer: 0.30
8. Nicoline Vaisgaard Christensen & Anna Houg Jensen Svinninge Gymnastik Forening 23.20 / 23.05 46.25
DM1:
Sværhed: 1.10
Æstetisk: 7.00
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.10
Artistisk: 7.45
Udførelse: 14.50
Overdommer: 0.00

 

National DK3 - Pige Par - 2. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Rita Bisgaard Neromante & Frederikke Sand Hougaard TST Gymnastik 22.25 / 25.20 47.45
DM1:
Sværhed: 1.90
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 12.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.90
Artistisk: 7.90
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.00
2. Nina Jarlberg & Ida Marie Holm DHG Gymnastik 22.80 / 24.05 46.85
DM1:
Sværhed: 2.10
Æstetisk: 7.30
Udførelse: 13.40
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 2.10
Artistisk: 7.15
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00
3. Ane Laue Sørensen & Josephine Dyhr HI-Skanderborg - Gym. afd. 22.40 / 23.45 45.85
DM1:
Sværhed: 1.00
Æstetisk: 6.60
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.00
Artistisk: 7.05
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.00
4. Cecilie Iversen & Emma Lønbro Boisen TST Gymnastik 22.40 / 23.30 45.70
DM1:
Sværhed: 1.10
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 15.40
Overdommer: 1.00

DM2:
Sværhed: 1.40
Artistisk: 7.40
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.80
5. Oline Puk Dalsgaard & Sarah lund schougaard Silkeborg GF 19.75 / 22.15 41.90
DM1:
Sværhed: 1.60
Æstetisk: 6.65
Udførelse: 12.10
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 1.60
Artistisk: 7.15
Udførelse: 13.40
Overdommer: 0.00
6. Matilde Nielsen & Sofie Orloff Jensen Holstebro GF 20.80 / 20.55 41.35
DM1:
Sværhed: 0.90
Æstetisk: 6.80
Udførelse: 13.70
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 1.10
Artistisk: 6.55
Udførelse: 12.90
Overdommer: 0.00
7. Kaisa Marie Stokkedal & Louise Allermann Stuhr Gymnastikforeningen ODK Nord 19.90 / 21.25 41.15
DM1:
Sværhed: 1.10
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 13.20
Overdommer: 1.30

DM2:
Sværhed: 1.20
Artistisk: 6.95
Udførelse: 13.40
Overdommer: 0.30
8. Ditte Schouborg Christensen & Christine Halvorsen Vejlby IK (VIK) 21.75 / 18.70 40.45
DM1:
Sværhed: 1.60
Æstetisk: 6.65
Udførelse: 13.80
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 1.50
Artistisk: 6.60
Udførelse: 12.50
Overdommer: 1.90

 

National DK3 - Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Nikoline Both Juul & Anton Haugbølle Piihl TST Gymnastik 21.95 / 22.45 44.40
DM1:
Sværhed: 1.50
Æstetisk: 6.55
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.50
Artistisk: 6.75
Udførelse: 15.20
Overdommer: 1.00

 

National DK3 - Drenge Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Oskar Piihl & Nikolaj Hørmann Iversen TST Gymnastik 23.85 / 23.20 47.05
DM1:
Sværhed: 1.40
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.80
Artistisk: 7.10
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.30

 

National DK3 - Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Dicte Sagittarius & Ida Sørensen & Marie Blomsterberg Olsen Slagelse GF 26.60 / 25.65 52.25
DM1:
Sværhed: 2.70
Æstetisk: 8.00
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 2.70
Artistisk: 8.15
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00
2. Silke Wieth & Emilie Gyldholm & Luna Lynge Svinninge Gymnastik Forening 24.85 / 26.30 51.15
DM1:
Sværhed: 2.80
Æstetisk: 8.15
Udførelse: 14.50
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 2.80
Artistisk: 8.50
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00
3. Silje Skødebjerg Vedel & Mathilde Marie Piil & Anouk Mikkelsen Svinninge Gymnastik Forening 24.75 / 25.95 50.70
DM1:
Sværhed: 2.10
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 2.10
Artistisk: 7.85
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.00
4. Monique Henneberg Nielsen & Emilie Ravn Hansen & Caroline Frederiksen Slagelse GF 24.95 / 24.80 49.75
DM1:
Sværhed: 2.50
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 2.50
Artistisk: 7.60
Udførelse: 14.70
Overdommer: 0.00
5. Sara Stenz & Andrea Olsen & Emmalie Poulsen HI-Skanderborg - Gym. afd. 24.95 / 24.55 49.50
DM1:
Sværhed: 2.10
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 2.10
Artistisk: 7.75
Udførelse: 14.70
Overdommer: 0.00
6. Freja Lundgreen & Ida Hasselgren Jonsson & Clara Bundgaard VIF Gymnastik 24.10 / 23.20 47.30
DM1:
Sværhed: 3.00
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 3.10
Artistisk: 7.00
Udførelse: 13.10
Overdommer: 0.00
7. Mathilde Sofie Odgaard & Marie Møller Thøgersen & Sarah Vesterbæk TST Gymnastik 26.05 / 21.00 47.05
DM1:
Sværhed: 2.70
Æstetisk: 7.85
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.30
Artistisk: 8.00
Udførelse: 13.60
Overdommer: 1.90
8. Neema Babette Roesen Rasmussen & Sarah Lindegaard Duus Hansen & Nanna Kruse Hansen Toreby Sundby Gymnastikforening 24.40 / 19.40 43.80
DM1:
Sværhed: 3.00
Æstetisk: 7.30
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.90
Artistisk: 7.00
Udførelse: 11.50
Overdommer: 1.00

 

National DK3 - Pige gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Asta Rahbek & Klara Stenskrog Jakobsen & Frederikke Simonsen HI-Skanderborg - Gym. afd. 24.05 / 24.80 48.85
DM1:
Sværhed: 2.10
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 14.70
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 2.10
Artistisk: 7.50
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00
2. Ida Marie Ulrich-Hansen & Julie Pallesen & Kate Høj Knudsen Silkeborg GF 24.00 / 24.40 48.40
DM1:
Sværhed: 3.00
Æstetisk: 7.70
Udførelse: 14.80
Overdommer: 1.50

DM2:
Sværhed: 3.20
Artistisk: 7.50
Udførelse: 13.70
Overdommer: 0.00
3. Sarah Damborg & Alma Johansen & Ida Kathrine Diegaard Sørensen TST Gymnastik 23.65 / 24.60 48.25
DM1:
Sværhed: 2.50
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 2.60
Artistisk: 7.80
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.00
4. Oline Berdiin Nielsen & Linea Emilie Holst & Julie Nygaard Reuter Odense Gymnastik Forening 23.90 / 22.95 46.85
DM1:
Sværhed: 2.70
Æstetisk: 7.10
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 2.70
Artistisk: 6.85
Udførelse: 13.40
Overdommer: 0.00
5. Sphia Kirstine Bitsch & Maria Bodian Rahbæk Hedegaard & Astrid Austevoll Silkeborg GF 22.85 / 23.45 46.30
DM1:
Sværhed: 1.60
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 13.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 2.70
Artistisk: 7.45
Udførelse: 13.30
Overdommer: 0.00
6. Freja Damsgaard & Sofia Trinderup-Thomsen & Karoline Biehe Hammel Gymnastikforening 23.30 / 22.60 45.90
DM1:
Sværhed: 3.00
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 13.40
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 3.00
Artistisk: 6.90
Udførelse: 12.70
Overdommer: 0.00
7. Fie Bodekær Olsson & Amanda Mørck & Maria Vejlstrup Dahl Roskilde Gymnastikforening 22.90 / 21.50 44.40
DM1:
Sværhed: 1.40
Æstetisk: 7.00
Udførelse: 14.50
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.40
Artistisk: 7.10
Udførelse: 13.00
Overdommer: 0.00
8. Johanne Elliot Vestergaard & Emilie Hovgaard Rosenberg & Laura Amalie Poulsen Dam Vejlby IK (VIK) 22.50 / 21.55 44.05
DM1:
Sværhed: 2.30
Æstetisk: 6.90
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 2.20
Artistisk: 7.15
Udførelse: 12.20
Overdommer: 0.00

 

National DK3 - Pige gruppe - 3. Division

Nr. Navn Forening
Kombineret
Total
1. Sofie Ruvald Bering & Augusta Braga & Sira Johannesen Gymnastikforeningen ODK Nord 22.25 / 23.30 45.55
DM1:
Sværhed: 2.90
Æstetisk: 7.35
Udførelse: 14.20
Overdommer: 2.20

DM2:
Sværhed: 3.30
Artistisk: 7.10
Udførelse: 12.90
Overdommer: 0.00
2. Filucka Lysdal & Isabel Elholm & Christine Larsen Hammel Gymnastikforening 19.45 / 23.40 42.85
DM1:
Sværhed: 1.30
Æstetisk: 6.95
Udførelse: 13.10
Overdommer: 1.90

DM2:
Sværhed: 2.20
Artistisk: 7.30
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.00
3. Silja Heydenreich & Laura Vestergaard & Sofia Drachmann Steffensen Hammel Gymnastikforening 19.95 / 21.90 41.85
DM1:
Sværhed: 1.40
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 13.30
Overdommer: 1.60

DM2:
Sværhed: 2.10
Artistisk: 7.00
Udførelse: 13.10
Overdommer: 0.30
4. Alva-Amalie Linneberg & Freya Gislason & Astrid Simmelsgaard TST Gymnastik 19.10 / 22.50 41.60
DM1:
Sværhed: 1.50
Æstetisk: 7.50
Udførelse: 12.60
Overdommer: 2.50

DM2:
Sværhed: 2.10
Artistisk: 7.40
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.60
5. Emilie Obel Dorff & Hanna Filippa Lysemose & Klara Maria Jakobsen Roskilde Gymnastikforening 19.90 / 21.60 41.50
DM1:
Sværhed: 1.40
Æstetisk: 7.10
Udførelse: 13.00
Overdommer: 1.60

DM2:
Sværhed: 1.70
Artistisk: 7.20
Udførelse: 12.90
Overdommer: 0.20
6. Nicoline Juliane Ekkelund Hansen & Rebecca Andersen & Rose Marie Langkjær Hammel Gymnastikforening 20.10 / 21.25 41.35
DM1:
Sværhed: 2.20
Æstetisk: 7.00
Udførelse: 13.80
Overdommer: 2.90

DM2:
Sværhed: 2.60
Artistisk: 7.05
Udførelse: 12.50
Overdommer: 0.90
7. Anna Jensen & Ditte Marie Elmerdahl Kjærsig & Frederikke Sørensen DHG Gymnastik 19.25 / 21.85 41.10
DM1:
Sværhed: 1.40
Æstetisk: 6.95
Udførelse: 13.10
Overdommer: 2.20

DM2:
Sværhed: 2.10
Artistisk: 7.05
Udførelse: 12.70
Overdommer: 0.00
8. Emily Allen Kristensen & Kristine Kelp Staunstrup & Nanna Terp Høhling Roskilde Gymnastikforening 19.95 / 20.75 40.70
DM1:
Sværhed: 1.70
Æstetisk: 6.75
Udførelse: 12.10
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 1.70
Artistisk: 7.15
Udførelse: 12.50
Overdommer: 0.60
9. Silje Bay Rambøl & Andrea Sigersen & Cecilia Frederiksen Slagelse GF 21.65 / 18.80 40.45
DM1:
Sværhed: 1.30
Æstetisk: 6.75
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 1.10
Artistisk: 6.90
Udførelse: 12.40
Overdommer: 1.60
10. Kaja Erbs-Hansen & Maya Skyum & Natascha Borgholm VIF Gymnastik 20.50 / 18.95 39.45
DM1:
Sværhed: 2.50
Æstetisk: 6.80
Udførelse: 11.20
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 2.50
Artistisk: 6.75
Udførelse: 10.60
Overdommer: 0.90
11. Celeste Rivera & Maise Jørgensen & Mathilde Louise Daugaard Lyngholm Vejlby IK (VIK) 18.90 / 20.50 39.40
DM1:
Sværhed: 1.20
Æstetisk: 6.60
Udførelse: 11.40
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 0.90
Artistisk: 6.50
Udførelse: 13.40
Overdommer: 0.30

 

International - Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Rebecca Tøstesen & Karla Haack Rasmussen HI-Skanderborg - Gym. afd. 22.88 / 25.15 23.71 / 24.67 96.41
DM1:
Sværhed: 0.23
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 16.70
Overdommer: 1.60

DM2:
Sværhed: 0.25
Artistisk: 8.00
Udførelse: 17.20
Overdommer: 0.30
DM1:
Sværhed: 0.16
Æstetisk: 7.55
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.17
Artistisk: 7.40
Udførelse: 17.10
Overdommer: 0.00
2. Rikke Bossen & Cornelia Linneberg TST Gymnastik 24.34 / 24.64 22.75 / 24.15 95.88
DM1:
Sværhed: 0.29
Æstetisk: 7.95
Udførelse: 16.70
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 0.24
Artistisk: 8.40
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.15
Æstetisk: 7.80
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.15
Artistisk: 8.00
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.00
3. Nanna Nymann Knudsen & Therese Sloth Hammel Gymnastikforening 22.69 / 25.17 23.03 / 24.98 95.87
DM1:
Sværhed: 0.44
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.80

DM2:
Sværhed: 0.47
Artistisk: 8.20
Udførelse: 16.50
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.28
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.28
Artistisk: 7.90
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.00
4. Laura Milling & Naja Bøgh Bonnemose DHG Gymnastik 24.05 / 24.05 21.67 / 23.15 92.92
DM1:
Sværhed: 0.30
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 16.50
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 7.65
Udførelse: 16.10
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.17
Æstetisk: 7.40
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.15
Artistisk: 7.60
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.00
5. Selma Hansen & Freya Hansen Fuglebjerg IF 23.22 / 22.97 20.60 / 21.00 87.79
DM1:
Sværhed: 0.32
Æstetisk: 7.20
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 0.32
Artistisk: 7.45
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.15
Æstetisk: 6.95
Udførelse: 14.80
Overdommer: 1.30

DM2:
Sværhed: 0.15
Artistisk: 6.95
Udførelse: 14.90
Overdommer: 1.00
6. Frederikke Elsgaard Pedersen & Victoria Cortes Fuglebjerg IF 23.15 / 23.60 18.76 / 21.85 87.36
DM1:
Sværhed: 0.45
Æstetisk: 7.40
Udførelse: 15.90
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 0.45
Artistisk: 7.65
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.11
Æstetisk: 7.15
Udførelse: 13.80
Overdommer: 2.30

DM2:
Sværhed: 0.20
Artistisk: 7.35
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.00

 

International - Junior Pige gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Marie Jørgensen & Alberte Groth Pedersen & Clara Vad HI-Skanderborg - Gym. afd. 25.88 / 24.73 25.20 / 24.80 100.61
DM1:
Sværhed: 0.28
Æstetisk: 8.80
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.28
Artistisk: 8.75
Udførelse: 16.50
Overdommer: 0.80
DM1:
Sværhed: 0.60
Æstetisk: 8.80
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.60
Artistisk: 8.20
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.00
2. Caroline Nørgaard & Pernille Bay Petersen & Josephine Berthelsen Hammel Gymnastikforening 24.85 / 24.99 23.44 / 23.43 96.71
DM1:
Sværhed: 0.20
Æstetisk: 7.85
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.19
Artistisk: 7.70
Udførelse: 17.10
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.34
Æstetisk: 7.60
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.28
Artistisk: 7.55
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.00
3. Majse Bodil ring Andreasen & Freja Sellebjerg & Siv Kilde Jensen Fuglebjerg IF 25.51 / 24.16 25.01 / 20.58 95.26
DM1:
Sværhed: 0.41
Æstetisk: 8.30
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.41
Artistisk: 8.25
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.30
DM1:
Sværhed: 0.36
Æstetisk: 8.25
Udførelse: 16.40
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.29
Artistisk: 5.99
Udførelse: 16.30
Overdommer: 2.00
4. Melanie Balslev & Maj Victoria Bruun & Liv Elisabeth Bruun Hammel Gymnastikforening 25.00 / 24.50 23.18 / 21.55 94.23
DM1:
Sværhed: 0.30
Æstetisk: 7.80
Udførelse: 16.90
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 8.10
Udførelse: 16.40
Overdommer: 0.30
DM1:
Sværhed: 0.28
Æstetisk: 7.10
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.35
Artistisk: 7.10
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.00
5. Andrea Bodekær Olsson & Signe Pørksen & Emilie Müller Roskilde Gymnastikforening 23.60 / 24.42 22.47 / 21.85 92.34
DM1:
Sværhed: 0.40
Æstetisk: 8.10
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.47
Artistisk: 8.05
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.30
DM1:
Sværhed: 0.22
Æstetisk: 7.65
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.25
Artistisk: 7.20
Udførelse: 14.40
Overdommer: 0.00
6. Frederikke Lundgreen & Smilla Adam & Esther Ervandian VIF Gymnastik 24.08 / 22.62 22.07 / 21.31 90.08
DM1:
Sværhed: 0.38
Æstetisk: 7.90
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.42
Artistisk: 7.30
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.60
DM1:
Sværhed: 0.47
Æstetisk: 7.50
Udførelse: 14.20
Overdommer: 0.10

DM2:
Sværhed: 0.51
Artistisk: 6.90
Udførelse: 13.90
Overdommer: 0.00
7. Elisa Stenskrog Jakobsen & Emilie Krog Olsen & Benedicte Skadborg Christensen HI-Skanderborg - Gym. afd. 18.77 / 22.50 23.65 / 24.60 89.52
DM1:
Sværhed: 0.32
Æstetisk: 7.75
Udførelse: 14.60
Overdommer: 3.90

DM2:
Sværhed: 0.45
Artistisk: 7.85
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.60
DM1:
Sværhed: 0.60
Æstetisk: 8.05
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.60
Artistisk: 8.10
Udførelse: 15.90
Overdommer: 0.00
8. Laura Emilie Bjerre-Kristensen & Josefine Raben & Johanne Westermann Kanstrup VIF Gymnastik 23.55 / 22.50 20.05 / 21.35 87.45
DM1:
Sværhed: 0.35
Æstetisk: 7.70
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.35
Artistisk: 7.45
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.30
DM1:
Sværhed: 0.40
Æstetisk: 6.85
Udførelse: 12.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.40
Artistisk: 6.95
Udførelse: 14.00
Overdommer: 0.00

 

International - Senior Dame Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Sofie Bang Jensen & Naja Lange HI-Skanderborg - Gym. afd. 23.83 / 24.93 25.52 / 23.92 98.20
DM1:
Sværhed: 0.43
Æstetisk: 8.50
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 0.43
Artistisk: 8.90
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.47
Æstetisk: 8.85
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.47
Artistisk: 8.45
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00
2. Agnes Ravn-Jakobsen & Kamine Jacobsen Svinninge Gymnastik Forening 26.08 / 24.06 23.56 / 20.51 94.21
DM1:
Sværhed: 0.53
Æstetisk: 8.95
Udførelse: 16.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.51
Artistisk: 8.95
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.36
Æstetisk: 8.80
Udførelse: 14.40
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.36
Artistisk: 8.65
Udførelse: 11.50
Overdommer: 0.00
3. Anne Jun Lauridsen & Line Tonsberg Jensen Hammel Gymnastikforening 23.45 / 24.45 21.90 / 22.95 92.75
DM1:
Sværhed: 0.30
Æstetisk: 7.95
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 8.45
Udførelse: 16.00
Overdommer: 0.30
DM1:
Sværhed: 0.20
Æstetisk: 7.60
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.20
Artistisk: 7.65
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00
4. Sisse Kilde Jensen & Else Rytter Fuglebjerg IF 23.07 / 23.69 23.12 / 22.32 92.20
DM1:
Sværhed: 0.37
Æstetisk: 8.20
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.90

DM2:
Sværhed: 0.44
Artistisk: 8.35
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.30
DM1:
Sværhed: 0.17
Æstetisk: 7.95
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.17
Artistisk: 7.85
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.00
5. Marie Harkjær Højmark Nielsen & Mia Louise Gammeltoft Slagelse GF 23.88 / 23.23 22.60 / 22.00 91.71
DM1:
Sværhed: 0.23
Æstetisk: 7.75
Udførelse: 15.90
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.23
Artistisk: 8.00
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.25
Æstetisk: 7.75
Udførelse: 14.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.25
Artistisk: 7.65
Udførelse: 14.10
Overdommer: 0.00
6. Frederikke Schultz Kristiansen & Laura Nimb Johansen Greve Gymnastik og Trampolin 23.19 / 22.80 21.56 / 22.71 90.26
DM1:
Sværhed: 0.54
Æstetisk: 7.85
Udførelse: 15.40
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 7.90
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.60
DM1:
Sværhed: 0.36
Æstetisk: 7.60
Udførelse: 13.60
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.26
Artistisk: 7.55
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.00
7. Ellen Marie Alsø & Julie Allermann Stuhr Gymnastikforeningen ODK Nord 23.42 / 22.52 22.31 / 21.31 89.56
DM1:
Sværhed: 0.27
Æstetisk: 7.65
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 0.27
Artistisk: 8.05
Udførelse: 15.50
Overdommer: 1.30
DM1:
Sværhed: 0.11
Æstetisk: 7.50
Udførelse: 15.70
Overdommer: 1.00

DM2:
Sværhed: 0.11
Artistisk: 7.60
Udførelse: 14.60
Overdommer: 1.00

 

International - Senior Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Sarah Marie Bjørnlund Nielsen & Kenni Christensen Toreby Sundby Gymnastikforening 26.22 / 23.92 24.07 / 20.72 94.93
DM1:
Sværhed: 0.37
Æstetisk: 8.75
Udførelse: 17.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.37
Artistisk: 8.25
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.47
Æstetisk: 8.40
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.47
Artistisk: 7.25
Udførelse: 13.00
Overdommer: 0.00

 

International - Senior Dame gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening
Balance
Tempo
Total
1. Andrea Mikkeline Banke & Mille My Jensen & Katja Frederiksen Toreby Sundby Gymnastikforening 26.51 / 26.81 25.11 / 25.85 104.28
DM1:
Sværhed: 0.61
Æstetisk: 8.60
Udførelse: 17.90
Overdommer: 0.60

DM2:
Sværhed: 0.61
Artistisk: 8.80
Udførelse: 17.40
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.36
Æstetisk: 9.05
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.40
Artistisk: 8.55
Udførelse: 16.90
Overdommer: 0.00
2. Freja Larsen & Mette Hedegaard Mikkelsen & Signe Bossen TST Gymnastik 23.40 / 26.50 26.08 / 27.13 103.11
DM1:
Sværhed: 0.50
Æstetisk: 7.90
Udførelse: 15.30
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 0.45
Artistisk: 8.65
Udførelse: 17.40
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.58
Æstetisk: 9.10
Udførelse: 16.40
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.53
Artistisk: 9.10
Udførelse: 17.50
Overdommer: 0.00
3. Liv Worch & Emilia Olsen & Nikoline Dam Lundgaard TST Gymnastik 25.76 / 25.68 25.24 / 26.19 102.87
DM1:
Sværhed: 0.36
Æstetisk: 8.20
Udførelse: 17.30
Overdommer: 0.10

DM2:
Sværhed: 0.33
Artistisk: 8.55
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.49
Æstetisk: 8.85
Udførelse: 15.90
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.49
Artistisk: 8.80
Udførelse: 16.90
Overdommer: 0.00
4. Sofie Rasmussen & Emma Hansen & Frederikke Ebbe Toreby Sundby Gymnastikforening 25.84 / 25.89 25.08 / 23.98 100.79
DM1:
Sværhed: 0.74
Æstetisk: 8.30
Udførelse: 16.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.74
Artistisk: 8.45
Udførelse: 17.00
Overdommer: 0.30
DM1:
Sværhed: 0.48
Æstetisk: 8.80
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.48
Artistisk: 8.40
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00
5. Laura Soo Mortensen & Katrine Biehe & Cecilie Graugaard Jensen Hammel Gymnastikforening 25.16 / 25.16 24.73 / 23.98 99.03
DM1:
Sværhed: 0.46
Æstetisk: 7.60
Udførelse: 17.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.46
Artistisk: 8.10
Udførelse: 16.90
Overdommer: 0.30
DM1:
Sværhed: 0.43
Æstetisk: 8.50
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.43
Artistisk: 7.95
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.00
6. Lærke Jensen & Mie Falch-rosenberg & Kristina Kristensen Slagelse GF 24.80 / 24.20 23.80 / 24.30 97.10
DM1:
Sværhed: 0.40
Æstetisk: 8.20
Udførelse: 16.20
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.40
Artistisk: 8.20
Udførelse: 15.90
Overdommer: 0.30
DM1:
Sværhed: 0.30
Æstetisk: 8.40
Udførelse: 15.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.30
Artistisk: 8.20
Udførelse: 15.80
Overdommer: 0.00
7. Clara Høgsted Brandt & Sara Olsen & Catarine Weistad Hammel Gymnastikforening 25.03 / 24.08 25.28 / 22.38 96.77
DM1:
Sværhed: 0.38
Æstetisk: 7.75
Udførelse: 16.90
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.38
Artistisk: 8.10
Udførelse: 16.80
Overdommer: 1.20
DM1:
Sværhed: 0.53
Æstetisk: 8.65
Udførelse: 16.10
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.58
Artistisk: 8.00
Udførelse: 13.80
Overdommer: 0.00
8. Katrine Aaholm-Hansen & Laura Riis-Andersen & Amalie Dam Jacobsen Toreby Sundby Gymnastikforening 23.18 / 23.50 23.29 / 22.39 92.36
DM1:
Sværhed: 0.43
Æstetisk: 7.45
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 0.40
Artistisk: 7.60
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.24
Æstetisk: 8.25
Udførelse: 14.80
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.24
Artistisk: 7.75
Udførelse: 14.40
Overdommer: 0.00
9. Mille Flick & nete mølgaard rasmussen & nana mølgaard rasmussen Silkeborg GF 22.96 / 23.03 23.63 / 22.44 92.06
DM1:
Sværhed: 0.31
Æstetisk: 7.25
Udførelse: 15.70
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 0.38
Artistisk: 7.45
Udførelse: 15.20
Overdommer: 0.00
DM1:
Sværhed: 0.28
Æstetisk: 7.85
Udførelse: 15.50
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.29
Artistisk: 7.15
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00
10. Nanna Frimodt & Louise Jensen & Camilla Jensen Gymnastikforeningen ODK Nord 23.45 / 21.78 23.40 / 23.15 91.78
DM1:
Sværhed: 0.50
Æstetisk: 7.65
Udførelse: 15.60
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 0.48
Artistisk: 7.60
Udførelse: 14.30
Overdommer: 0.60
DM1:
Sværhed: 0.35
Æstetisk: 8.45
Udførelse: 14.90
Overdommer: 0.30

DM2:
Sværhed: 0.35
Artistisk: 7.80
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00
11. Hannah Møller Ruggeri & Johanne Illum Andersen & Alberte Z. Bolwig Roskilde Gymnastikforening 21.13 / 20.69 23.74 / 24.69 90.25
DM1:
Sværhed: 0.23
Æstetisk: 7.80
Udførelse: 15.30
Overdommer: 2.20

DM2:
Sværhed: 0.24
Artistisk: 7.95
Udførelse: 14.70
Overdommer: 2.20
DM1:
Sværhed: 0.19
Æstetisk: 8.55
Udførelse: 15.00
Overdommer: 0.00

DM2:
Sværhed: 0.19
Artistisk: 8.20
Udførelse: 16.30
Overdommer: 0.00